سوالات متداول

1- برای تغییر اطلاعات مقطع و یا نام دانشگاه خود چه امکانی وجود دارد؟
در صورت وارد کردن نام دانشگاه ، مقطع ، نوع دانشگاه، سال ورود چنانچه سهوا دچار انتخاب اشتباه شده اید در قسمت فعالیت های آموزشی دروه جاری در پایین صفحه گزینه میخوام مقطع را تغییر دهم انتخاب کرده و با توجه به هشدار قرمز رنگ می توانید اصلاحات مورد نیاز را انجام دهید دقت نمائید که کلیه فعالیت های شما بواسطه این ویرایش مجددا باید ثبت گردد.
2- شرط ورود را در مقطع فعلی ندارم آیا امکان ثبت نام در مقطع قبلی را دارم؟
پاسخ این سوال به صراحت در ایین نامه آمده است در صورتیکه شما دوره قبلی را در حد فاصل فراخوان جشنواره سال گذشته و امسال به اتمام رسانیده باشید و فارغ التحصیل شده باشید می توانید در اولین فراخوان (یعنی فراخوان مهر ماه سال جاری ) در مقطع قبلی خود شرکت کنید فقط توجه کنید کلیه مستندات و رزومه های شما باید مربوط به مقطع ثبت نام شما که همان مقطع قبلی را انتخاب کرده اید باشد در این مورد دقت فرمائید.
3- رشته من برای ثبت نام در سامانه موجود نمی باشد؟
متقاضیانی که رشته آن ها در سامانه موجود نیست در قسمت ارسال پیام تیکت به مدیر سامانه زده و نام رشته تحصیلی خود را در مقطع مورد تقاضا خواستار شوند. همچنین گروه تخصصی رشته مذکور را نیز قید نمائید.
4- شرط آزمون زبان را ندارم؟
شرط آزمون زبان برای مقاطع ذکر شده در جدول صفحه اصلی سایت برای متقاضیان کلیه دانشگاه های تایع وزارت علوم و وزارت بهداشت الزامیست و مقادیر هر رنج در اصلاحیه ایین نامه موجود در سامانه گفته شده است کلیه متقاضیان متناسب با مقادیر گفته شده حق شرکت در جشنواره مذکور را دارا می باشند توضیح اینکه جهت تسهیل شرایط شرکت ویژه متقاضیان طبق آخرین اطلاعیه مندرج در سامانه شرط صفر معادل حداقل نمره 50 msrt برای دارندگان وزارت علوم همانند متقاضیان وزارت بهداشت لحاظ می شود. دانشجویانی که در جدول صفحه اصلی سایت شرط ازمون زبان برای انان الزامیست در صورت عدم ارائه مستندات درخواست انها در مرحله ثبت اولیه باقی مانده و اجازه عبور به مراحل بعدی به انان داده نمی شود.
5- برای حذف مستند و بارگذاری مستند جدید در سامانه چه باید کرد؟
چنانچه مستند بارگذاری شما اشتباهی در فعالیت مربوط بارگذاری شده است می توانید روی دکمه ویرایش کیک کرده و فایل جدید را آپلود نمائید. در صورتیکه کل فعالیت را بخواهید حذف کنید و فعالیت جدید را جایگزین کنید دکمه حذف را انتخاب کنید.
6- آیا مدارک باید به تائید مراجع ذیربط در دانشگاه رسیده باشد؟
کلیه مدارک دانشجو اعم از کارنامه ، سوابق علمی و پژوهشی، سوابق فرهنگی دانشجو موکدا باید به تائید مراجع ذیربط در دانشگاه رسیده باشد و اصل مدرک اسکن و در سامانه بارگذاری شود.
7- مدارک مربوط به دوره قبل را می توانم بارگذاری کنم ؟ یا چرا بازه تعریف شده برای بارگذاری مدارک محدود است؟
پاسخ این سوال منفی است کلیه مدارک شما فقط در بازه زمانی سال ورود به دانشگاه در مقطع فعلی شما در سامانه قابل بارگذاری است و از انجائیکه مستندات خارج از زمان مذکور دارای امتیاز نمی باشد لذا قابل بارگذاری در سامانه نمی باشد.زیرا فایل بارگذاری شما فقط انتظار شما رو از کسب امتیاز بالا می برد در حالیکه حائز امتیاز نمی باشد.
8- آیا در صورت نویسنده اول بودن می توانم استاد راهنما را حذف کنم؟
در صورت نویسنده اول بودن امکان حذف استاد راهنما می باشد اما در نویسنده مسئول بستگی به این دارد که چه کسی مسئول مکاتبات آن مقاله بوده است و با این شرط تعداد نفرات مشخص شده و توسط داوران امتیاز داده می شود.در هر صورت نویسنده اول یا نویسنده مسئول امتیاز استاد راهنما حذف شده و امتیاز توسط داورها مشخص می شود.
9- بعد از ثبت نهایی می توانم تغییرات اعمال کنم؟
بله شما تا پایان آخرین ساعات ثبت نام در تاریخ 3 آبان قادر به اعمال تغییرات و ثبت نهایی مجدد حساب کاربری خود می باشید توجه داشته باشید برای این اقدام ابتدا دکمه برگشت به ثبت نام اولیه رو زده حال مستند جدید را می توانید بارگذاری یا حذف کنید و سپس مجددا ثبت نهایی را انتخاب کنید دقت کنید بعد از زمان یاد شده درخواست شما قابل نمایش نمی باشد پس تا زمان تعیین شده نسبت به اتمام ثبت نام خود اهتمام ورزید ضمن اینکه سیستم کد پیگیری جهت ثبت نهایی بشما نمی دهد و گزارش نهایی قبل از ثبت نهایی به منزله تکمیل ثبت نام می تواند در اختیار دانشجو قرار گیرد.
10- برای ارسال pdf کتاب و حفظ مسائل حقوقی آن چه کاری نیاز است؟
1-بهترین راه این است که صفحات کتاب را water mark کنید. 2- به صورت رندوم تعداد تصادفی مثلا 10 درصد از کل کتاب را مانند google book از کل کتاب خارج کنید و ما بقی را pdf کرده و ارسال نمائید.
11- منظور از اخرین کارنامه وضعیت تحصیلی چیست؟
اخرین کارنامه وضعیت تحصیلی شما به موردی اطلاق می شود که کلیه معدل های هر ترم در کارنامه به همراه تعداد واحد اخذ شده مشخص می باشد نیاز به گرفتن ریز نمرات از آموزش نمی باشد فقط اخرین کارنامه تحصیلی شما که نشاندهنده کلیه معدل های شما در مقطع فعلی است پس از برابر اصل کردن توسط آموزش دانشگاه در سامانه بارگذاری شود.
12- منظور از اختیار تاهل چست؟
یعنی متاهل هستم و ازدواج کرده ام و مستند مربوط به آن نیز سند ازدواج می باشد.
13- آیا تدریس یا شرکت در کارگاه های آموزشی امتیازی دارد؟
خیر هیچگونه امتیازی به تدریس یا شرکت در کارگاه های آموزشی مختلف تعلق نمی گیرد پس نیاز به بارگذاری در هیچیک از بخش های فرهنگی نمی باشد.
14- رزومه علمی چیست؟
چارچوب رزومه علمی مشخص و ساده است میتوانید با جستجو در اینترنت نیز کمک بگیرید.رزومه معرفی شما در زمینه مشخصات فردی، فعالیت های آموزشی، فعالیت های پژوهشی و فعالیت های فرهنگی به صورت کلی می باشد نه با جزئیات.
15- چرا بعد از ثبت نهایی همچنان امکان ویرایش دارم؟ از کجا مطمئن شوم ثبت نهایی شده است؟
امکان ویرایش تا پایان روز 30 مهر برای کلیه متقاضیان فراهم شده است بعد از ثبت نهایی نیز امکان تغییر موجود است فقط بعد از هر گونه تغییری ثبت نهایی را انجام دهید گزارش نهایی موجود در پنل سمت راست لیست کلیه مستندات شما را نشان می دهد و میتوانید از ثبت اطلاعات خود مطمئن شوید و دکمه ثبت نهایی را انتخاب کنید دقت نمائید درخواست هایی که ثبت نهایی نشود وارد کارتابل داوری نخواهد شد ثبت نهایی بعد از پایان ثبت نام الزامیست.
16- آُیا امکان انتخاب رشته مشترک بین دو وزارت خانه هستم؟
خیر شما مجاز به انتخاب رشته منوط به نوع دانشگاه تعریف شده خود فقط می باشید به طور مثال در صورتیکه درعنوان نام دانشگاه ، دانشگاه های تابع وزارت علوم را مشخص کردید فقط رشته های وزارت علوم را باید انتخاب کنید چون زیر گروه های آموزشی متفاوت است و در ثبت نام نهایی شما خلل ایجاد می شود در صورت برخورد با رشته مشترک در هر دو وزارت فقط رشته ایی که منوط به زیرگروه تخصصی شماست باید انتخاب گردد. البته این امکان هم اکنون از طریق سامانه چک می شود ولی متقاضیان گرامی نیز در انتخاب خود دقت لازم را داشته باشند.
17- ایا مقالات پذیرش شده مورد قبول است؟
خیر مقالات پذیرش شده حائز امتیاز نمی باشد فقط مقالات چاپ شده طبق ایین نامه و اصلاحیه دارای امتیاز می باشد لطفا در بارگذاری اسناد دقت نمائید.
18- برای تغییر ایمیل صحیح یا کدملی چه باید کرد؟
متقاضی محترم برای تغییر ایمیل و کدملی می توانید ایمیل و کدملی صحیح را توسط تیکت در اختیار مدیر سامانه گذاشته در اسرع وقت اصلاح می شود بهتر است در هنگام ثبت نام اولیه دقت نمائید تا در ثبت نام شما خللی ایجاد نشود.
19- در صورت دو رشته ای بودن چه باید کرد؟
متقاضیان مقطع کارشناسی که بواسطه شرایط خوب تحصیلی موفق به تحصیل در دو رشته و یک دانشگاه هستند در قسمت های پژوهشی و فرهنگی که می توانند فعالیت های منوط به هر دو رشته را به صورت جداگانه در بخش های مختلف بارگذاری نمایند فقط در قسمت اموزش و فعالیت های دوره جاری دانشجو چنانچه شرط شرکت که معدل بالای 16 در هر دو رشته و لزوم گذراندن 4 ترم تحصیلی از هر دو رشته را داشته باشد معدل و کارنامه اول یکی از رشته ها در بخش فعالیت های آموزشی دوره جاری که توسط کاربر بارگذاری شده بواسطه سامانه محاسبه می گردد فقط برای رشته دوم تاکید می شود در صورت واجد شرایط بودن نکات گفته شده کارنامه دوم به صورت فایل پیوسته همراه کارنامه اول بارگذاری شود فقط دانشجو امکان وارد کردن ریز معدل ترم ها را برای کارنامه دوم ندارد که توسط کاربر آموزش کارنامه دوم برای این دسته از متقاضیان پس از رویت امتیاز ان محاسبه و به امتیاز محاسبه شده توسط سامانه اضافه می گردد.
20- تفاوت دکتری حرفه ایی و دکتری پیوسته چیست؟
دکترای حرفه‌ای این مدرک در تمام جهان به عنوان مدرک دکترا در رشته های کلینیکال(پزشکی،دامپزشکی،دندانپزشکی)شناخته می‌شود ولی در ایران استثنائا این مدرک در رشته داروسازی و بیوتکنولوژی نیز اعطا می شود.برای قبولی در این مقطع باید با دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی در کنکور شرکت کرد و در یکی از ای رشته ها قبول شد.طول مدت این رشته بجز دندانپزشکی که حدود 6 سال می باشد،7 سال یا 14 نیمسال تحصیلی است در این دوره بسته به رشته حدود 220 الی 260 واحد درسی گذرانده شده و در پایان پس از ارائه پایان نامه مدرک دکترای حرفه ای به شخص حاضر اعطا می شود. دکتری پیوسته: شامل افرادی آن دسته از افراد می باشد که در رتبه های بالای کنکور موفق به قبولی در دکتری پیوسته شده اند بعلت طولانی بودن فرایند آموزش برای پذیرش آنها مصاحبه نیز در نظر گرفته می شود.فرد پذیرفته شده در دکتری پیوسته از مقطع لیسانس تا دکتری تخصصی هیچ آزمون پذیرشی دیگر نخواهد داشت. پس دکتری حرفه ایی (معادل کارشناسی ارشد)و دکتری پیوسته(معادل دکتری تخصصی یا phd) متفاوت می باشند لطفا در انتخاب دقت نمائید و عنوان مقطع تحصیلی شما در کارنامه های تحصیلی شما درج گردیده است.
21- تفاوت کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته چیست؟
کارشناسی ارشد پیوسته یعنی بعد از کنکور تا مقطع ارشد به صورت پیوسته تحصیل خواهید نمود در کارشناسی ارشد ناپیوسته بعد از مقطع کارشناسی برای کنکور ارشد و قبولی در دانشگاه باید آزمون داده شود حال به فرد قبول شده در مقطع ارشد بعد از فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ، اصطلاح قبولی در کارشناسی ارشد ناپیوسته گفته می شود.
22- در صورت اتمام دوره تحصیلی زودتر از موعد مقرر معدل نیمسال باقی مانده به چه صورت محاسبه می گردد؟
به استناد بند 4-1 ماده 4 ایین نامه در صورتیکه دانشجویی دروس خود را زودتر از سنوات تعیین شده به اتمام برساند به نیمسال باقیمانده، امتیاز بالاترین معدل نیمسال تعلق می گیرد.